بازسازی و نوسازی

بازسازی ساختمان یکی از راه‌هایی است که می‌توان نمای داخلی و بیرونی خانه‌ها را به‌روزتر کرد، و در طراحی دکوارسیون داخلی نقش اصلی را بازی می‌کند. برای این کار باید از متخصصین در این حرفه که تحصیلات دانشگاهی مرتبط دارند، کمک گرفت تا ساختمان موردنظر به جایی مناسب برای زندگی تبدیل شود. بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد و می‌توان آن را برای قسمت‌های مختلف ساختمان به کار برد. با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

بازسازی ساختمان مسکونی و بازسازی اداری پرکاربردترین حوزه‌های بازسازی می‌باشد طراحی و ساخت و اجرای ساختمان و ساختمان سازی علاوه بر ساختمان های جدید شامل بازسازی منازل ، شرکت های اداری و تجاری قدیمی نیز می‌گردد.

بازسازی ساختمان با افزایش فضای کاربری و تغییرات متریال مصرفی کیفیت زندگی افراد ساکن را نیز بالا تر می برد بازسازی ساختمان بهترین راهکار برای تغییر روحیه افراد و مقرون به صرفه ترین روش برای بهبود عملکرد آنها میباشد.

بازسازی شامل بخش‌های گوناگونی است که یک بخش به زیرساخت‌هاو یک بخش شامل دکوراسیون است.

قبل از شروع بازسازی حتماً باید به اهداف پروژه فکر شود.

گاهی هدف از بازسازی رفع عیب های ساختمان است و گاهی برای ایجاد فضای مناسب تر خواهد بود .

استودیو معماری داخلی و دکوراسیون آشینه همواه مقرون به صرفه ترین راهکار و بهترین طراحی داخلی را برای بازسازی به شما پیشنهاد خواهد داد.

 

بازسازی ساختمان و مراحل انجام آن:

یکی از زیرشاخه‌های معماری می‌باشد که با انجام آن، محیط خانه برای ساکنان آن بسیار دلنشین‌تر می‌شود و کیفیت زندگی در سازه را بالا می‌برد. ساخت خانه‌های جدید هزینه‌بردار است و شما می‌توانید با یک هزینه کم‌، کیفیت سازه خود را بالا ببرید و فرسودگی‌های ساختمان را برطرف نمایید.

این امر در قرن بیست و یکم وارد جهان شده است که به‌راحتی می‌توان با طراحی نما در قسمت‌های خارجی، تغییر در نوع دکوراسیون، کابینت‌ها و … یک فضای جدید و مدرن را برای زندگی خود ایجاد کنید که احساس آرامش و زندگی راحت‌تر را برای شما فراهم کند.

این امر نیاز به مواردی دارد که باید مرحله‌به‌مرحله انجام شود که در زیر به‌طورکلی روند انجام کار را ذکر کرده‌ایم:

  •       تهیه لیستی از تغییرات مدنظر در ساختمان
  •       بررسی ساختمان توسط کارشناس و ذکر جزئیات بیشتر
  •       ارائه نقشه ساختمان باتوجه‌به بازسازی‌ها
  •       تعیین و برآورد هزینه‌ها باتوجه‌به مصالح موردنیاز
  •       شروع به کار برای بازسازی و زیبا کردن محیط موردنظر

 

انواع بازسازی ساختمان :

۱) بازسازی و اجرای کامل:

در این نوع پروژه فقط ستونها و اسکلت ساختمان حفظ می گردد و کلیه موارد از جمله سرویس بهداشتی ، حمام، آشپزخانه، راهرو، دیوارها و… تخریب می گردد در ادامه پروژه بازسازی موارد مقاوم سازی سازه ، بازسازی زیرزمین و انباری ،طراحی پلان، طراحی داخلی ، بازسازی تمامی زیر ساخت های مکانیکی و الکتریکی (آب و برق، فاضلاب و تلفن) انجام می گیرد.

۲) بازسازی داخلی :

در این نوع بازسازی به زمان کمتر و هزینه کمتری نیاز است و بیشتر موارد در طراحی و دکوراسیون داخلی تعریف می گردد. در واقع این نوع بازسازی به تغییرات در ساخت و طراحی فضای داخلی ساختمان که شامل مواردی چون آشپزخانه، اتاق‌خواب، حمام، کف‌پوش و … است. این نوع بازسازی در زمان کمتری نسبت به بازسازی کامل انجام می‌شود و هزینه کمتری را برای انجام نیاز دارد.

۳) بازسازی نمای ساختمان :

نما ساختمان‌ها در هر برهه از زمان تغییر می‌کند و روزبه‌روز زیباتر می‌شوند. اگر نما ساختمان شما کهنه شده است یا بخشی از آن دچار آسیب‌دیدگی است،نیاز به طراحی مجدد نما ، تخریب و نوسازی نما ساختمان می‌باشد.در این صورت می‌توانید به یکی از معتبرترین مؤسسه‌های فعال در این زمینه مراجعه کنید تا با کمترین هزینه و دراسرع‌وقت نما را بازسازی و تحویل دهد.

پس به‌طورکلی می‌توان گفت که بازسازی به دو قسمت داخلی و خارجی ساختمان مربوط می‌شود تا طول عمر و زیبایی خانه‌ها افزایش یابد که زمانی این امر منجر به بهترین نتیجه خواهد شد که یکی از شرکت‌های نام‌آشنا را برای این کار برگزینید.

اهمیت بازسازی ساختمان چیست؟

ساختمان‌های مسکونی، تجاری و … همگی پس از مدتی دچار فرسودگی می‌شوند. بررسی آثار فرسودگی و آسیب‌های ساختمان‌ها سبب افزایش طول عمر می‌شود. بازسازی می‌تواند با اهداف مختلفی انجام شود که تغییر در فضای داخلی ساختمان‌ها و دکوراسیون منازل، تغییر در متریال استفاده شده، برطرف‌کردن ایرادات ساختمان و … برخی از اهداف مهم می‌باشند.

اگر شما نیز قصد بازسازی را دارید، حتماً افراد خبره و حرفه‌ای را برای این کار انتخاب کنید تا نتیجه کار مطابق با خواسته شما باشد.

 

بازسازی ساختمان بهتر است یا نوسازی آن؟

متأسفانه در بیشتر مواقع نوسازی و بازسازی به‌جای هم به کار برده می‌شوند که باید گفت، این دو اصطلاح کاملاً از یکدیگر جدا هستند. نوسازی به معنای آن است که یک ساختمان قدیمی و فرسوده به طور کامل تخریب شود و پس از آن ساختمان جدید با همه امکانات طراحی و ساخته شود.

این مفهوم کاملاً با بازسازی ساختمان متفاوت است زیرا این اصطلاح به معنای برطرف‌کردن مشکلات ساختمان و فرسودگی‌های آن است که ساختمان تخریب نمی‌شود بلکه با کمک علم مهندسی تغییراتی در طراحی دکوراسیون داخلی، نما، قسمت‌های مختلف خانه و … انجام می‌گیرد.

پس با این اوصاف نوسازی بسیار هزینه‌بردارتر است و زمان زیادی برای انجام آن لازم است. همچنین در این روزها که نوسانات قیمت در مصالح ساختمانی چون سیمان، آهن‌آلات و … زیاد است، برنامه‌ریزی در هزینه‌ها را به هم می‌ریزد و چندان اقتصادی نمی‌باشد.

با بازسازی در کنار صرفه‌جویی در هزینه‌ها، ساختمان خود را می‌توانید نو کنید و فضای داخلی، سقف، کف و … را آن‌گونه که می‌خواهید در کمترین زمان تغییر دهید. بازسازی انواع مختلفی دارد که در قسمت‌های بعدی حتماً آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

چرا باید یک ساختمان را بازسازی کنیم؟

همه ما زیبایی و تنوع را دوست داریم و این زیبایی اگر در محیط زندگی ما نباشد، خستگی و کسالت و حتی افسردگی می‌تواند گریبان‌گیر زندگی‌های ما شود. بازسازی ساختمان یک راه اصولی و بدون خطر است که به دلایل مختلفی انجام می‌شود. در ادامه برخی از این دلایل مورد بررسی قرار گرفته است:

  •   اولین دلیلی که برای بازسازی سازه‌ها به چشم می‌خورد، عمر زیاد ساختمان است که بازسازی باعث افزایش طول عمر و رفع فرسودگی‌های آن می‌شود. خانه‌های قدیمی مطابق با نیازهای روز زمان خودساخته شده‌اند و در بیشتر مواقع باید با ایجاد تغییراتی در آن ها به حفظ و استحکام آن کمک کنیم.
  •   سلیقه‌ها فرق می‌کند و هرروزه طرح‌ها و مدل‌های جدیدی از دکوراسیون، نما، متریال‌های داخلی ساختمان و … روانه بازار می‌شود که چشم‌پوشی از آن ها غیر قابل انجام است. صاحب ساختمان می‌تواند با بازسازی زیبایی را به ساختمان خود هدیه دهد و محیطی آرام‌بخش را برای خود و اطرافیان ایجاد کند.
  •   همه ساختمان‌ها نیاز به لوله‌کشی، برق، گاز و … دارند که این موارد نیز در گذر زمان فرسوده می‌شوند و سبب آسیب به ساختمان می‌گردند. یکی از دلایل بازسازی در بیشتر خانه‌های قدیمی رفع مشکل در لوله‌کشی می‌باشد.
  •      جلوگیری از اتلاف انرژی با استفاده از متریال‌های امروزی و کاهش هزینه‌ها از دیگر موارد نیاز به بازسازی است.

هزینه بازسازی ساختمان :

اصلی ترین سوال کلیه مالکان ساختمان همواره هزینه تمام شده بازسازی ساختمان می باشد که برای برآورده دقیق بایستی لیست کامل خواسته ها ، نیاز ساختمان و دستمزد به صورت دقیق پس از بازدید های اولیه مشخص گردد.

استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه به شما این تعهد را می‌دهد که همواره در طول مسیر بازسازی و نوسازی در کنار شما خواهد بود برای ثبت سفارش بازسازی فرم درخواست را بر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

عوامل مؤثر بر هزینه بازسازی خانه

در بازسازی خانه نیاز است که هزینه‌ها و مبلغی برای این امر کنار گذاشته شود. در بازسازی خانه، شرکت به‌صورت رایگان ساختمان را مورد بررسی قرار می‌دهد و هزینه‌ای که باید بابت بازسازی پرداخت نمایید را تعیین می‌کند.

این هزینه بستگی به مقدار و فضای بازسازی، نوع مواد به‌کاررفته، قیمت روز مصالح و … می‌باشد. پس این هزینه کاملاً به نوع بازسازی که در قسمت‌های ابتدایی آن ها را معرفی کردیم، وابسته است.


ثبت سفارش

تماس با پشتیبان آشینه