آبجکت

برای استفاده از نرم افزارهای ۳ بعدی یکی از موارد پرکاربرد آبجکت ها می باشند این نرم افزار ها  یکی از ابزارهای بسیار مهم در حرفه های مختلف از جمله معماری می باشد .

در این نرم افزارها هرگونه شی ، وسیله ،المان یا اکسسوری مورد نیاز را بایستی به شکل کامل و با جزئیات مناسب و حقیقی مدل سازی کرد و این وقت بسیار زیادی را از طراح و معمار درگیر نموده و زمان انجام پروژه را بسیار بالا می برد .

به همین منظور برخی از طراحان و مهندسان در حوزه معماری تصمیم گرفته اند با توجه به نیاز مبرم بازار نرم افزارها و معماران به کار طراحی آبجکت بپردازند و در اختیار دیگران قرار دهند تا هم ضمن کسب درآمد از دنیای طراحی و مدل سازی سایر افراد هم بتوانند در مدت زمان کوتاه تری طرحی شبیه به دنیای واقعی طراحی نمایند .

مدل ۳بعدی

درحوزه معماری و دکوراسیون داخلی امروزه برای اینکه کار خودتان را به کارفرما یا مشتری راحت تر ، زیبا تر و باورپذیرتر نشان دهید نیاز دارید تا نتیجه ایده پردازی ، خلاقیت و علم معماری خودتان را بصورت ۳ بعدی ارائه نمایید .

حال تصور نمایید که شما بایستی تمام لوستر ها ،درها ، مبلمان ، کفپوش ، جزئیات و … را خودتان به تنهایی طراحی و مدل نمائید ؛ آیا بهتر نیست با استفاده از مدل های آماده سه بعدی یا همان آبجکت ها سرعت کار را بالا ببرید؟

این مدل ها ازقبل توسط طراحان با دقت و در زمان کافی طراحی شده اند ضمن اینکه تنوع بسیار بالایی نیز دارند طراحان حتی کوچک ترین موارد مورد نیاز آبجکت هارا نیز در نظر گرفته اند که قطعا می تواند طرح شما را به واقعیت نزدیک تر نماید ؛ بطور مثال کلیه اقلام مورد نیاز یک حمام از دوش ، نورپردازی ، آینه ، سرامیک ، کاشی و … که می توانید تنها در چند ثانیه در طراحی خودتان بهره ببرید.

آبجکت های آماده را می توان در دسته بندی های مختلف به راحتی مورد استفاده قرارداد به عنوان مثال آبجکت های بزرگ همانند میز و صندلی ، گچبری ، سرویس خواب ، فضای سبز و گیاهان ، آشپزخانه ، اتاق خواب و …

آبجکت های جزئی تر نیز به کیفت طراحی شما قطعا کمک شایانی خواهند کرد به عنوان مثال : لوازم روی میز اداری ، نورپردازی های دیواری ، لوازم دکوری آشپزخانه ، لوازم بازی کودکان ، ابزار و وسایل حیاط و …

برخی آبجکت ها حتی صحنه های آماده می باشند و این قابلیت را دارند که کلیه جزئیات را در یک فضای با دسته بندی مناسب به شما ارائه کنند و طراح یا معمار فقط با ایجاد تغییرات کوچک مدنظر خودش به طراحی مورد نظر خود برسد.

فلسفه Object 

استفاده از آبجکت ها در دهه ۸۰ به بعد و توسط برنامه های شبیه ساز وارد دنیای طراحی شدند و هدف آنها واقعی نمودن تصاویر با دنیای موجود بود که سعی بر آن شد با ارائه ی جزئیات بالا ذهن انسان را با قلم معمار نزدیک تر سازد .

آبجکت ۳D MAX

تری دی مکس یک نرم افزار همکاره است این یک توصیف کوتاه برای یک نرم افزار بزرگ با قابلیت های فراوان است . هر طراح یا معمار به فراخور نیاز خود به بخشی از این نرم افزار آشنا و یا مسلط می باشد.

نرم افزار ۳D MAX توانایی های بسیار زیادی جهت بکارگیری درعرصه های مختلف هنری ، صنعتی ، نمایشی ، آموزشی ، فرهنگی و… را دارد و یادگیری کامل و تسلط نهایی بر این نرم افزار شاید سالها آموزش و تمرین را مطالبه نماید .

در ۳D MAX پرداختن به جزئیات زمان بسیار زیادی را از شما خواهد گرفت اما استفاده از آبجکت های آماده زمان را جهت پرداختن به امور مهمتر مخصوصا در عرصه معماری برای شما ذخیره خواهد کرد .

آبجکت در استودیو معماری آشینه

ما در استودیو معماری آشینه بر آن شدیم تا آبجکت هایی را که مدت های مدیدی از آنها بهره گرفتیم در وبسایت خود بصورت رایگان برای شما به اشتراک بگذاریم.

هدف استودیو معماری آشینه بالا بردن سطح توان سایر معماران و طراحان عزیز می باشد تا بتوانیم قدمی کوچک در راستای اعتلای هنر و علم معماری یرداشته باشیم.

آرشیو آبجکت های استودیو معماری آشینه بصورت هفتگی و ماهیانه کامل تر و پر بار تر خواهد شد و قطعا سعی خواهیم کرد روز به روز به کیفیت و کمیت آنها بیفزاییم .

در این مسیر مهم شما نیز اگر امکان ارائه آبجکت به استودیو معماری آشینه را جهت بهره برداری همگانی دارید کافی است از طریق واتساپ ، تلفن و یا ایمیل به ما اطلاع رسانی نمائید تا با نام خودتان آنها را منتشر نمائیم .

تماس با پشتیبان آشینه