امروزه افراد ساعت‌های زیادی را در اداره می‌گذرانند، پس اگر محیط اداری و دکوراسیون آن فاقد استانداردهای لازم باشد، کارایی و بهره‌وری کارمندان به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. با طراحی و اجرای دکوراسیون اداری توسط افراد متخصص می‌توان فضایی جدید با تمام استانداردها را ایجاد کرد تا افراد و کارمندان بیشتر دل به کار دهند.

به عبارت دیگر می‌توان، مناسب بودن فضای ساختمان اداری را از جمله عوامل مهمی دانست که بر روحیه و عملکرد کارکنان تاثیرگذار است. علاوه بر این به دلیل مراجعه افراد گوناگون و تردد مراجعه‌کنندگان، ساختمان اداری را می‌توان بخشی مهمی از هویت یک برند یا شرکت دانست.لذا بازسازی و معماری داخلی ساختمان‌های اداری به دلیل کاربری متفاوت با طراحی داخلی ساختمان‌های مسکونی متفاوت خواهد بود. در طراحی داخلی اداری به مواردی از قبیل طراحی نمای ساختمان، متریال‌های مورد استفاده در نمای ساختمان، طراحی نورپردازی نمای ساختمان، دفاتر، سیرکولاسیون، ویژگی‌های مورد نیاز برای رفع نیاز ارباب رجوع در فضای داخلی و استفاده از فناوری‌های نوین توجه ویژه‌ای می‌شود.

در یک شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی داخلی اداری مواردی از قبیل فضای بین اتاق‌ها، محل قرار گیری میز مدیریت، محل مناسب برای منشی شرکت، بهترین شیوه نور پردازی و مواردی از این دست توجه می‌شود. برای آنکه بتوانید نتیجه‌ای مطلوب از طراحی داخلی اداره خود کسب کنید باید به مجموعه‌ای معتبر و باتجربه با نمونه‌ کارهای موفق مراجعه کنید. 

 

طراحی دکوراسیون اداری

طراحی محیط اداری و تغییر در دکوراسیون آن را نمی‌توان به هر شخصی سپرد زیرا باید از تمام قسمت‌ها به طور کامل استفاده کرد تا هم محیطی آرام برای مشتریان و هم محیطی مناسب برای کارمندان فراهم شود.

یک کارمند اگر در محل کار خود احساس آرامش نکند و یک مشتری نیز اگر با فضایی قابل‌اعتماد و شیک روبه‌رو نشود، کارهای اداره به‌خوبی انجام نخواهد گرفت. طراحی دکوراسیون اداری راهی مناسب و کم‌هزینه برای ایجاد فضایی منظم و شیک است که توسط طراحان به بهترین شکل انجام می‌گیرد.

برای دکوراسیون اداری چه میزان هزینه و سرمایه لازم است؟

تعیین قیمت طراحی و اجرای دکوراسیون اداری در هر شرکت معماری و دکوراسیون داخلی به عوامل مختلفی مانند مساحت، نوع متریال، نوع طراحی و … بستگی دارد که ممکن است، برای هر اداره‌ای متفاوت باشد. شرکت طراح ارزیابی‌های اولیه را انجام می‌دهد و تمام هزینه‌ها را برای شما برآورد می‌کند تا در صورت موافقت کار خود را آغاز نماید. با این اوصاف باید بدانید که اجرای دکوراسیون باتوجه‌ به بازاریابی و تأثیری که بر مشتری و کارکنان دارد، یک راه‌حل اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه است.

 

طراحی دکوراسیون اداری
طراحی دکوراسیون اداری -مراحل بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری

مراحل بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری

معماری و دکوراسیون داخلی محیط‌های اداری باید توسط شرکت‌های حرفه‌ای انجام بگیرد تا هرآنچه که مدنظرتان است، محقق گردد. با یک هزینه اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه می‌توانید تأثیر زیادی بر روند انجام کارها و روحیه کارمندان دارد. در شرکت آشینه بازسازی‌ها با مراحل دقیقی انجام می‌گیرد که این مراحل عبارتند از:

  ۱- در اولین قدم باید متراژ ساختمان و بخش‌های مختلف آن را به دست آورد.   

 ۲- در مرحله بعدی تقسیم‌بندی فضاها برای هر بخش از اداره است که باید تعداد فضاهای تفکیک شده به طور دقیق مشخص گردد. البته باید مشخص شود که در هرکدام از قسمت‌های تفکیک شده چه شخصی با چه سمتی قرار دارد. 

 ۳- حال که این موارد مشخص گردید، باید دکوراسیون به طور کامل طراحی شود و نقشه آماده شده را به مشتری نشان داد زیرا نظر او بسیار مهم است. البته این طراحی کاملاً باید طبق اصول و استانداردها طراحی شود. 

 ۴- پس از این موارد حتماً اخذ مجوز از ادارات مربوطه ضروری است و بدون آن نمی‌توان نسبت به انجام بازسازی اقدام کرد.

 ۵- در نهایت شروع به بازسازی صورت می‌گیرد و در مدت‌زمان مشخص به مشتری تحویل داده می‌شود.

عوامل مؤثر در دکوراسیون اداری

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری وابسته به عوامل مختلفی است که در هر اداره و هر کارفرمایی عوامل متعددی را می‌توان برای آن برشمرد. میزان بودجه‌ای که برای بازسازی و طراحی در نظر گرفته‌اید، یکی از عوامل مؤثر به‌حساب می‌آید.

سلیقه کارفرما، میزان مساحت اداره، شرکت طراح، نوع عایق‌بندی و … همگی از عوامل مؤثر در دکوراسیون اداری می‌باشد که در نهایت با نظر کارشناسان در این زمینه انجام می‌گیرد.

نکات مهم در دکوراسیون اداری

 –  نوع متریال‌هایی که در دکوراسیون به کار برده می‌شود. از متریال‌های باکیفیت باید استفاده شود تا دوام و طول عمر بالایی داشته باشند.

 –  خلاقیت شرکت طراح از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

 – استفاده از تزئیناتی خاص چون پرده‌های شیک، گل‌وگیاه و … باید استفاده کرد که فضا از خشکی درآید.

طراحی دکوراسیون اداری -
طراحی دکوراسیون اداری -

نورپردازی در دکوراسیون اداری و دفتر کار به چه صورت می‌باشد؟

وجود نور کافی در ادارات یکی از مواردی است که بر کارمندان بسیار تأثیر می‌گذارد و این امر باید به‌گونه‌ای باشد که از سایه انداختن بر روی میز و … جلوگیری نماید تا کارکنان تمام وظایف خود را در زیر نور کافی و مناسب انجام دهند.

استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف، سیستم‌های هوشمند نورپردازی، انتخاب لامپ با نور مناسب و … در دستور کار قرار دارد. نورپردازی در تمام قسمت‌های مختلف اداره و ساختمان انجام می‌شود.

معمولاً در نورپردازی طراحی دکوراسیون اداری می‌توان از نورهای خاص که لوگو اداره و شرکت را دارند، استفاده کرد.

 

آیا الزامی در طراحی دکوراسیون اداری وجود دارد؟

کسی شما را به استفاده از دکوراسیون و طراحی‌های جدید وادار نخواهد کرد و می‌توانید در هر فضایی خدمات خود را ارائه دهید، اما همه می‌دانیم محیط اداری برای مشتری حائز اهمیت است و شیک بودن سبب جذب مشتریان زیادی خواهد شد و کارایی کارمندان را نیز بالا می‌برد.

پس اگر به دنبال این هستید که مشتریان و کارکنان خود را حفظ کنید و اعتماد ارباب‌رجوع را جلب کنید، نسبت به اجرای دکوراسیونی شیک اقدام نمایید که آشینه شما را به بهترین شکل راهنمایی خواهد کرد.

مبلمان دکوراسیون اداری به چه صورت است؟

یکی از قسمت‌های مهم در دکوراسیون اداره‌ها که بسیار نیز پرکاربرد است، مبلمان می‌باشد. مبلمان اداری باید کاملاً با فضا، سلیقه کارفرما، نوع فعالیت و … در تناسب باشد. همچنین باید از فضا حداکثر استفاده را کرد و به ابعاد مبلمان نیز باید توجه کرد.

فضای یک شرکت و اداره دارای بخش‌های مختلفی است که باید متناسب با قسمت‌های مختلف اداره از مبلمان‌های خاصی استفاده کرد. در شرکت آشینه برای تمام قسمت‌ها مبلمان‌هایی خاص با رنگ‌های متناسب با فضا و فعالیت شرکت طراحی می‌شود که با ایده‌هایی خلاقانه از قسمت‌های مختلف برای این طراحی استفاده می‌شود.

 

طراحی دکوراسیون اداری - مبلمان اداری
طراحی دکوراسیون اداری -فضای کارکنان در طراحی دکوراسیون اداری به چه صورت است؟

فضای کارکنان در طراحی دکوراسیون اداری به چه صورت است؟

تعداد کارکنان یک اداره معمولاً دورقمی است و فضای اداره‌ها چندان بزرگ نیست که با یک طراحی دکوراسیون اداری می‌توان از حداقل فضاها بیشترین استفاده را کرد. پارتیشن‌بندی با جنس‌های مختلف راهی برای خصوصی کردن فضای هر کارمند در اداره است که سبب ایجاد حریم خصوصی می‌شود.

همچنین می‌توان با ایده‌هایی خلاقانه کمدها، میز کنفرانس، میز برای ارباب‌رجوع و … طراحی کرد که همه این موارد از لحاظ رنگ‌بندی با یکدیگر باید در تناسب باشند.

اهمیت طراحی دکوراسیون اداری در افزایش بهره‌وری کارمندان

بدون شک فضا و محیط کار بر کارمندان یک اداره تأثیر زیادی خواهد داشت که با طراحی دکوراسیون اداری می‌توان فعالیت کارمندان را بهبود بخشید. همین امر اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی را بیش از پیش مشخص می‌کند. در این طراحی به‌سلامت کارکنان نیز توجه می‌شود و با طراحی یک اتاق شیک با رنگ‌های خاص و آرامش‌بخش و هم چنین طراحی مبلمان و صندلی کارمندان خستگی را از کارمندان دور و انرژی را به آن ها تزریق می‌کند.

البته ایجاد یک حریم خصوصی برای کارکنان باعث می‌شود که فرد در محل کار خود احساس راحتی بیشتری داشته باشد و از فضا خسته نشود. همه این موارد با پارتیشن‌بندی‌های مدرن قابل انجام است.

طراحی دکوراسیون اداری -

 

عناصر مؤثری که در راستای طراحی دکوراسیون اداری نقش دارند، کدام مورد می‌باشند؟

شرکت طراحی داخلی باید به عناصر و عوامل متعددی در بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری توجه کند تا بهترین نتیجه منجر شود. در ادامه مهم‌ترین مواردی که در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار باید به آن توجه کرد، لیست شده است:

  نور محیط

یک عامل مؤثر و مهم در اجرای دکوراسیون نور محیط می‌باشد و باید حتماً به آن توجه کرد. ساختمان اداری اگر دارای نور طبیعی و کافی باشد، در بیشتر مواقع نیاز به نورپردازی‌های خاص ندارد، اما اگر این‌چنین باشد باید به کمک تکنولوژی و کاملاً متناسب با فضا نور محیط را به استانداردترین حالت ممکن رساند.

شرکت طراح با نورپردازی‌های محدود، عمومی و متمرکز فضای اداره را از لحاظ نور به ایده‌آل‌ترین حالت ممکن تبدیل می‌کند. 

  رنگ‌آمیزی

هیچ‌کس نمی‌تواند تأثیر رنگ بر روحیات افراد را منکر شود پس باید از رنگ‌ها و ترکیب آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. در یک اداره وسایل متعددی چون مبلمان اداری، دیوارها و … وجود دارد که رنگ آن ها باید به‌گونه‌ای انتخاب شود تا هم در روحیه کارمندان و هم در روحیه مراجعه‌کنندگان تأثیر مثبت داشته باشد. البته برای محیط‌های اداری رنگ‌های رسمی بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد و کاملاً در تناسب با نوع فعالیت سازمان مربوطه می‌باشد.

  ویو اتاق‌ها و بخش‌های مختلف

باید به ویو و منظره هرکدام از بخش‌ها دقت شود زیرا در طراحی و اجرای دکوراسیون اداری بسیار مؤثر است. شما نمی‌توانید ویو و ویژگی‌های محیط بیرون را بعداً تغییر دهید پس باید شرکت طراح قبل از اقدام به اجرا و طراحی دکوراسیون کاملاً به این ویژگی توجه نماید.

نقشه اداره

بازسازی بنا باید کاملاً مطابق با نقشه و ستون‌های آن باشد تا در زمان بازسازی آسیبی به سازه وارد نشود. همچنین باید نقشه جدید که برای طراحی در نظر گرفته شده است، کاملاً مطابق با استانداردها باشد و قبل از هر اقدامی آن را طراحی کرده باشید. این نقشه فضایی که پس از تغییر دکوراسیون ایجاد می‌شود را در مقابل دیدگان مشتری قرار می‌دهد.

  نوع کف‌پوش اداره

کف‌پوش‌ها از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند که هرکدام مزیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند. نحوه تمیزکردن، رنگ کف‌پوش و … همگی از مواردی است که باید به آن توجه شود و مشتری را باید نسبت به آن آگاه کرد.

  گل‌وگیاه

گل‌وگیاه همیشه سرزندگی‌ونشاط را به همراه دارد پس اگر بتوان از این موارد در دکوراسیون اداری استفاده کرد، زیبایی خاصی به فضا بخشیده خواهد شد.

 

تماس با پشتیبان آشینه