1. طراحی نمای ساختمان گویای کیفیت ساختمان و ذوق و سلیقه معمار طراح ساختمان می باشد نمای بیرونی ساختمان هویت، شاخصه و امضای یک ساختمان است به دلیل اینکه اولین و مهمترین اثر در چشم مخاطبین ، نمای ساختمان می باشد.

  طراحی نما مهمترین عامل در صنعت ساختمان می باشد.

  نمای یک ساختمان اداری، نمای یک ساختمان تجاری و یا نمای یک ساختمان مسکونی بایستی با عملکرد ساختمان و بافت منطقه همگون باشد.

  سلیقه سازنده ساختمان ، طراح ساختمان و یا صاحب ملک قطعاً در طراحی نما تاثیرگذار خواهد بود.

  عوامل مهم در طراحی نمای ساختمان عبارتند:از : زیباتر شدن ساختمان، عدم نفوذ آلودگی‌های صوتی، جلوگیری از اتلاف انرژی در فصل‌های مختلف، محافظت از ساختمان در برابر شرایط جوی مثل صاعقه، باد، باران

  اصول مهم در طراحی نما ساختمان:

  ۱) نورپردازی نما : یکی از مهمترین عوامل است که در عین زیبایی شب در صورت عدم همخوانی با موارد بالا یا زیاده‌روی در برخی آیتم ها امکان زشت شدن نمای ساختمان را هم فراهم می کند این امر یک علم دقیق و تجربه بالا را طلب می نماید.

  ۲) پویایی نما : با استفاده از متریال های مختلف و به کارگیری المانهای گوناگون و تغییر سبک برخی ضوابط می‌توان نمای پویا ، خیره کننده و منحصر به فرد در ساختمان ایجاد کرد.

  ۳) سادگی و تشخیص : سادگی و خوانا بودن نما برای ساختمان یکی از اصولی ترین موارد طراحی نمای بیرونی ساختمان می باشد . بهم ریختگی طرح یا شلوغی و استفاده زیاد از المان ها ، رنگ ها و نور ها می تواند باعث آشفتگی بصری گردد.

  ۴) سازگاری نما با اقلیم: شرایط آب و هوایی منطقه یکی از مهمترین چالش های طراحی نما می باشد

  ۵) سازگاری نما با سازه:ایستایی یک نما ، اتصال درست و دقت در جزئیات مهمترین فاکتورها برای تطابق نما با نقشه سازه هستند.

  انواعی طراحی  نما : طراحی نمای شهری ،طراحی نمای ویلا ، طراحی نمای ساختمان تا ۵ طبقه طراحی نمای برج.

  انواع مصالح نما : سنگ طبیعی ،کامپوزیت ،آجر ، سیمان، بتن اکسپوز ، چوب و نماهای ترکیبی

  انواع سبک های طراحی نما :کلاسیک و نئوکلاسیک یا رومی، مدرن ،مینیمال، تلفیقی، اسلامی ، ایرانی

  استودیو معماری داخلی و دکوراسیون آشینه با به‌کارگیری طراحان جوان ، تحصیلکرده و خلاق به شما این امکان را می دهد بهترین طراحی و اجرای نما را به شما پیشنهاد داده و تا پایان پروژه در کنار شما باشد 

تماس با پشتیبان آشینه