معماری داخلی و دکوراسیون توسط استودیو معماری آشینه

معماران : بهنام مشهدی ، سعید اعرابی

متراژ : ۱۲۴ متر مربع

تاریخ شروع پروژه : آذر ماه ۱۴۰۰

آدرس : تهران – حکیمیه

سبک: نئوکلاسیک

معماری داخلی این فضا برگرفته از سبک نئوکلاسیک می باشد .

رنگ بندی ایجاد شده تلفیقی از رنگ های سنگین دوران کلاسیک و رنگ های خنثی جهت تکمیل طراحی به سمت مدرنیته می باشد. طراحی داخلی خانه با توجه به نیاز کارفرما و منطق بر سبک زندگی و علایق شخصی ایشان انجام گردیده است .

در تمامی مراحل دکوراسیون منزل کارشناسان استودیو معماری آشینه همواره در امر خرید لوازم منزل و اکسسوری ها حضور یافتند .

طراحی و اجرا کابینت آشپزخانه یکی از قسمت های جذاب این واحد مسکونی بشمار می رود که معمولا برای خانم های خانه دار مهمترین بخش خانه است . طراحی TV Wall  تلفیقی از سبک مدرن و سبک کلاسیک انتخاب گردیده که در عین سادگی با فرم فضا همخوانی داشته باشد . طراحی داخلی سرویس بهداشتی و حمام کاملا کلاسیک انتخاب شدند تا گویای ظرافت و اجرای دقیق قرار گیرند.

طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر با رنگ هایی در پالت رنگی اصلی فضا و ایده پردازی از تقارن در سبک معماری و نیز بهره گیری کافی از نور روز و نورپردازی در شب انجام شده است اما در فرم انتخاب تخت خواب ، کنسول و کمد دیواری و آینه ها نیز ضمن بهره برداری منطقی از فرم اصلی کاربردی بودن بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

در محل پذیرایی با توجه به اهمیت ایجاد فضای ناهار خوری و نشیمن مهمان دو فضای مجزا طراحی گردید ، طراحی داخلی و دکوراسیون و اجرای موسیقی زنده توسط فرزند ایشان با توجه به برگزاری مهمانی متعدد در منزل کارفرما انجام شده است .

آینه کاری در دیوار پذیرایی جهت بهبود انتشار نور در کل فضای پذیرایی صورت پذیرفته است .

معمولا در امر طراحی داخلی و دکوراسیون خانه طراحی نکات مهم با هماهنگی کارفرما صورت می پذیرد در این پروژه همکاری بسیار نزدیکی فی مابین تیم طراح و مالک و تیم خرید بر قرار گردید که این به پیشرفت هرچه بهتر پروژه کمک شایانی می نمایند . از نظر استودیو معماری آشینه این جزئیات هستند که باعث خلق اثری متفاوت می شوند . نگاه دقیق به جزئیات و تمرکز بر اجرایی شدن طرح سه بعدی یکی از استراتژی های مهم ما می باشد .

تماس با پشتیبان آشینه