بازسازی ساختمان، بازسازی ساختمان قدیمی، بازسازی ساختمان اداری، بازسازی ساختمان م

بهترین شرکت بازسازی منزل در تهران

ونیبازسازی ساختمان مسکونی و بازسازی ساختمان اداری پرکاربردترین حوزه‌های بازسازی می‌باشد طراحی، ساخت و اجرای ساختمان و ساختمان سازی علاوه بر ساختمان های جدید شامل بازسازی منازل ، شرکت های اداری و تجاری قدیمی نیز می‌گردد.

 بازسازی ساختمان با افزایش فضای کاربری و تغییرات متریال مصرفی کیفیت زندگی افراد ساکن را نیز بالا تر می برد بازسازی ساختمان بهترین راهکار برای تغییر روحیه افراد و مقرون به صرفه ترین روش برای بهبود عملکرد آنها می‌باشد.

 بازسازی شامل بخش‌های گوناگونی است که یک بخش به زیرساخت‌هاو یک بخش شامل دکوراسیون است. قبل از شروع بازسازی حتماً باید به اهداف پروژه فکر شود.

گاهی هدف از بازسازی رفع عیب های ساختمان است و گاهی برای ایجاد فضای مناسب تر خواهد بود .

استودیو معماری داخلی و دکوراسیون آشینه همواه مقرون به صرفه ترین راهکار و بهترین طراحی داخلی را برای بازسازی به شما پیشنهاد خواهد داد.

انواع بازسازی ساختمان :

۱) بازسازی و اجرای کامل:

در این نوع پروژه فقط ستون‌ها و اسکلت ساختمان حفظ می‌گردد و کلیه موارد از جمله سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه، راهرو، دیوارها و… تخریب می‌گردد در ادامه پروژه بازسازی موارد مقاوم‌سازی سازه، بازسازی زیرزمین و انباری ،طراحی پلان، طراحی داخلی، بازسازی تمامی زیر ساخت‌های مکانیکی و الکتریکی (آب و برق، فاضلاب و تلفن) انجام می‌گیرد.

۲) بازسازی داخلی :

در این نوع بازسازی به زمان کمتر و هزینه کمتری نیاز است و بیشتر موارد در طراحی و دکوراسیون داخلی تعریف می‌گردد که شامل کفپوش، دیوارپوش، نقاشی ساختمان ،سقف، نورپردازی، کابینت‌ها و سرویس بهداشتی و حمام می‌شود.

۳) بازسازی نمای ساختمان :

نیاز به طراحی مجدد نما ، تخریب و نوسازی نما ساختمان می‌باشد.

اهمیت بازسازی ساختمان چیست؟

اهمیت بازسازی ساختمان قدیمی چیست؟

ساختمان‌های مسکونی، تجاری و … همگی پس از مدتی دچار فرسودگی می‌شوند. بررسی آثار فرسودگی و آسیب‌های ساختمان‌ها سبب افزایش طول عمر می‌شود. بازسازی می‌تواند با اهداف مختلفی انجام شود که تغییر در فضای داخلی ساختمان‌ها و دکوراسیون منازل، تغییر در متریال استفاده شده، برطرف‌کردن ایرادات ساختمان و … برخی از اهداف مهم می‌باشند.

اگر شما نیز قصد بازسازی را دارید، حتماً افراد خبره و حرفه‌ای را برای این کار انتخاب کنید تا نتیجه کار مطابق با خواسته شما باشد.

هزینه بازسازی ساختمان  مسکونی و اداری:

اصلی‌ترین سوال کلیه مالکان ساختمان همواره هزینه تمام شده بازسازی ساختمان می‌باشد که برای برآورده دقیق بایستی لیست کامل خواسته ها ، نیاز ساختمان و دستمزد به صورت دقیق پس از بازدید های اولیه مشخص گردد.

مسلما هزینه بازسازی ساختمان بدون تخریب با هزینه بازسازی ساختمان مسکونی با تخریب متفاوت است .استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه به شما این تعهد را می‌دهد که همواره در طول مسیر بازسازی و نوسازی در کنار شما خواهد بود برای ثبت سفارش بازسازی فرم درخواست را بر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

بازسازی ساختمان بهتر است یا نوسازی آن؟

متأسفانه در بیشتر مواقع نوسازی و بازسازی به‌جای هم به کار برده می‌شوند که باید گفت، این دو اصطلاح کاملاً از یکدیگر جدا هستند. نوسازی به معنای آن است که یک ساختمان قدیمی و فرسوده به طور کامل تخریب شود و پس از آن ساختمان جدید با همه امکانات طراحی و ساخته شود.

این مفهوم کاملاً با بازسازی ساختمان متفاوت است زیرا این اصطلاح به معنای برطرف‌کردن مشکلات ساختمان و فرسودگی‌های آن است که ساختمان تخریب نمی‌شود بلکه با کمک علم مهندسی تغییراتی در طراحی دکوراسیون داخلی، نما، قسمت‌های مختلف خانه و … انجام می‌گیرد.

پس با این اوصاف نوسازی بسیار هزینه‌بردارتر است و زمان زیادی برای انجام آن لازم است. همچنین در این روزها که نوسانات قیمت در مصالح ساختمانی چون سیمان، آهن‌آلات و … زیاد است، برنامه‌ریزی در هزینه‌ها را به هم می‌ریزد و چندان اقتصادی نمی‌باشد.

با بازسازی در کنار صرفه‌جویی در هزینه‌ها، ساختمان خود را می‌توانید نو کنید و فضای داخلی، سقف، کف و … را آن‌گونه که می‌خواهید در کمترین زمان تغییر دهید. بازسازی انواع مختلفی دارد که در قسمت‌های بعدی حتماً آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد

بازسازی ساختمان - بازسازی یا نوسازی
بازسازی و نوسازی

چرا باید یک ساختمان را بازسازی کنیم؟

 همه ما زیبایی و تنوع را دوست داریم و این زیبایی اگر در محیط زندگی ما نباشد، خستگی و کسالت و حتی افسردگی می‌تواند گریبان‌گیر زندگی‌های ما شود. بازسازی ساختمان یک راه اصولی و بدون خطر است که به دلایل مختلفی انجام می‌شود. در ادامه برخی از این دلایل مورد بررسی قرار گرفته است:

 اولین دلیلی که برای بازسازی سازه‌ها به چشم می‌خورد، عمر زیاد ساختمان است که بازسازی باعث افزایش طول عمر و رفع فرسودگی‌های آن می‌شود. خانه‌های قدیمی مطابق با نیازهای روز زمان خودساخته شده‌اند و در بیشتر مواقع باید با ایجاد تغییراتی در آن ها به حفظ و استحکام آن کمک کنیم.

  سلیقه‌ها فرق می‌کند و هرروزه طرح‌ها و مدل‌های جدیدی از دکوراسیون، نما، متریال‌های داخلی ساختمان و … روانه بازار می‌شود که چشم‌پوشی از آن ها غیر قابل انجام است. صاحب ساختمان می‌تواند با بازسازی زیبایی را به ساختمان خود هدیه دهد و محیطی آرام‌بخش را برای خود و اطرافیان ایجاد کند.

 همه ساختمان‌ها نیاز به لوله‌کشی، برق، گاز و … دارند که این موارد نیز در گذر زمان فرسوده می‌شوند و سبب آسیب به ساختمان می‌گردند. یکی از دلایل بازسازی در بیشتر خانه‌های قدیمی رفع مشکل در لوله‌کشی می‌باشد.

 

چه زمان نیاز به بازسازی ساختمان است؟

به‌طورکلی می‌توان گفت که بازسازی در مواقعی برای زیباتر کردن فضای خانه و در مواردی دیگر برای رفع یک مشکل به دلیل فرسودگی اتفاق می‌افتد. اگر ساختمان به دلیل فرسودگی بخشی از آن دچار آسیب شده است، باید سریعاً برطرف شود.

اگر خرابی شامل لوله‌کشی‌ها باشد، بازسازی در اولویت قرار دارد زیرا بنای ساختمان را دچار آسیب می‌کند. همچنین اگر فضای داخلی خانه زندگی‌کردن را برای ساکنان دشوار کرده است، نیاز به بازسازی وجود دارد و باید با مؤسسه موردنظر تماس برقرار کنید.خانه‌های قدیمی و یا دکوراسیون‌های ازمدافتاده را می‌توان با تغییراتی کوچک بسیار زیبا و دلنشین کرد. بازسازی ساختمان به دلیل هزینه کمتری که در مقابل نوسازی دارد، پرطرف‌دار است زیرا می‌توان همان ساختمان را به یکی از مدرن‌ترین سازه‌های شهر تبدیل کرد.

بازسازی انواع مختلفی دارد و شامل قسمت‌های مختلفی از ساختمان می‌شود که در این مقاله به طور کامل همه موارد را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم اطلاعات ذکر شده به یک راهنمای کامل برای شما تبدیل شوند.

بازسازی ساختمان
این مطلب را به اشتراک بگذارید.
تماس با پشتیبان آشینه